NEWSLETTER zapisz

Co przyniesie druga edycja
Łódź Young Fashion?

W tym roku Łódź Young Fashion – wydarzenie promujące młodą modę – odbędzie się w dniach 16–20 października 2018 r.

Do Łodzi, od lat związanej z przemysłem mody, przyciąga bogaty program wydarzenia. Pięć dni jesiennej imprezy po brzegi wypełnionych będzie ciekawymi propozycjami warsztatów i spotkań autorskich z pogranicza mody i sztuki. W zeszłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z fotografii modowej, rysunku żurnalowego czy dziennikarstwa mody. Co czeka nas w tym roku? „Niektóre tematy na pewno się powtórzą, jednak częścią z pewnością zaskoczymy” – mówi Magdalena Janus-Hibner, koordynator Łódź Young Fashion.

Podobnie jak w zeszłym roku, imprezie towarzyszyć będą wystawy związane z modą. Biżuteria czy fotografia mody to tylko niektóre z tematów planowanych ekspozycji. „Spodziewamy się, że największe zainteresowanie wzbudzi wystawa rysunku żurnalowego, na której pokażemy prace trojga autorów i trzy odmienne, bardzo charakterystyczne kreski. Ich nazwiska na razie owiane są tajemnicą – ujawnimy je już niebawem”.

Najważniejsze są jednak konkursy modowe, które otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. W tym roku jury „Złotej Nitki” oceni kolekcje z kategorii ready-to-wear. Na młodych projektantów czeka nagroda w wysokości 30 000 złotych. Tym, którzy lepiej czują się w nurcie mody wizjonerskiej i awangardowej, wydarzenie proponuje wyzwania międzynarodowego konkursu „Łódź Young Fashion Award”, z imponującą nagrodą główną – 30 000 euro, ufundowaną przez Miasto Łódź!

Do zobaczenia w Łodzi!

zamknij