NEWSLETTER zapisz

Pierwsza konferencja
Łódź Young Fashion

Konferencją prasową w przestrzeniach Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 rozpoczął się okres przygotowań do tegorocznej edycji wydarzenia Łódź Young Fashion. W tym roku impreza promująca młodą modę odbędzie się w dniach 16–20 października 2018 r.

Połączone siły organizatorów reprezentowali podczas spotkania z mediami: Krzysztof Piątkowski – wiceprezydent miasta Łodzi, Jolanta Rudzka Habisiak – rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Magdalena Janus-Hibner – koordynatorka projektu Łódź Young Fashion.  

Dziennikarze poznali harmonogram projektu, na który składają się finałowe gale konkursowe oraz kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących. Podobnie jak w zeszłym roku, Łódź Young Fashion to pięć dni po brzegi wypełnionych propozycjami, wśród których każdy zainteresowany modą i sztuką znajdzie coś dla siebie. Pokazom towarzyszyć będą liczne wystawy, warsztaty oraz wykłady odbywające się na łódzkiej ASP oraz w innych lokalizacjach na terenie Łodzi.

Najważniejsze są jednak konkursy, które otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. W tym roku jury „Złotej Nitki” oceni kolekcje z kategorii ready-to-wear. Na młodych projektantów czeka nagroda w wysokości 30 000 złotych. 

Tym, którzy lepiej czują się w nurcie mody wizjonerskiej i awangardowej, wydarzenie proponuje wyzwania międzynarodowego konkursu „Łódź Young Fashion Award”, z imponującą nagrodą główną – 30 000 euro, ufundowaną przez Miasto Łódź! 

Nowym elementem tegorocznej edycji wydarzenia stanie się konkurs fotografii modowej skierowany do młodych adeptów tej dziedziny.

zamknij