ORGANIZATOR
asp


pola designu

PARTNER GŁÓWNY
lodz kreuje

PARTNER
lodz kreuje

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Pięć dekad. Jubileuszowa wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego”, która prezentowana jest w Galerii Hol w dniach 6 – 28 października 2020 r.

Kurator wystawy: dr hab. Anna Kuźmitowicz

Jubileuszowa wystawa podsumowująca pół wieku działalności Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego to ekspozycja wybranych prac studentów z całego okresu jej istnienia: począwszy od lat sześćdziesiątych po lata obecne. Przedstawiane projekty urzekają bogactwem form, zastosowanych kolorów i struktur dziewiarskich, fascynują doskonałym warsztatem, jak i niezwykłością koncepcji. Każdy z autorów prezentuje własny, specyficzny styl twórczy oraz indywidualny charakter realizacji, dzięki czemu „Pięć dekad” to nie tylko ekspozycja prac studentów i zapis ich wizji oraz inspiracji artystycznych, ale też ilustracja tendencji panujących w określonym czasie, odzwierciedlenie trendów danej dekady. To swoisty znak czasu.

Prezentowane na wystawie prace pochodzą ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, z Archiwum Zbiorów ASP w Łodzi, ze zbiorów archiwalnych Pracowni oraz ze zbiorów prywatnych.