ORGANIZATOR
asp


pola designu

PARTNER GŁÓWNY
lodz kreuje

PARTNER
lodz kreuje

Serdecznie zapraszamy do oglądania oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Autoportret / Self-portrait" i spotkania z autorką prezentowanych na wystawie fotografii – Agatą Serge. Oprowadzanie zaprezentujemy 8 grudnia 2020 r. w mediach społecznościowych wydarzenia Łódź Young Fashion i na stronie internetowej uczelni.

Prezentowane na wystawie fotografie to efekt nietypowej sesji mody, która powstała podczas pandemii COVID-19. Ze względu na panujące wówczas ograniczenia, Agata Serge wystąpiła nie tylko w roli fotografa, ale też modelki. Wszystko zostało przygotowane i odbyło się pod czujnym okiem ekspertów, z którymi Autorka komunikowała się zdalnie. Stylizacje stworzyła Bogna Stępa, nad makijażem czuwała Koleta Gabrysiak, perukę wykonał fryzjer Kamil Pecka, a nadzorem nad całym procesem twórczym oraz kwestiami technicznymi zajął się Adam Słowikowski. 

Materiał powstał w domowym studio Autorki, z jedną osobą obecną na planie, a finalne fotografie zostały opublikowane w postaci edytorialu na łamach magazynu „FASHION”.

Agata Serge – autodydaktyk, fotografka edytorialowa, modowa, portrecistka.

Urodzona w Łodzi, pierwsze fotograficzne kroki stawiała w Holandii, gdzie jej prace zostały dostrzeżone przez galerię GUP i opublikowane w książce “New Dutch Photography Talent 2014”, a Roy Kahmann, założyciel Kahmann Gallery w Amsterdamie, w artykule dla holenderskiego magazynu „Vogue” wymienił Agatę Serge jako jeden z najbardziej obiecujących talentów fotografii fashion.

Jej prace ukazały się w wielu magazynach online oraz w druku, m.in. na łamach „Ellements Magazine”, „The Issue Magazine”, „Sessions” i innych. W październiku 2013 roku odbyła się pierwsza wystawa prac Agaty Serge w amsterdamskim pop-up store, a na początku 2014 roku kolejna wystawa w Łodzi, w restauracji Drukarnia Skład Chleba i Wina.