2017-07-10
HOME

Akademia Muzyczna
im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Akademia Muzyczna w Łodzi należy do wiodących uczelni muzycznych w Polsce. Jej główna siedziba mieści się w zabytkowym Pałacu Karola Poznańskiego, co dodaje jej uroku ponadczasowości i tworzy unikalny klimat do studiowania i koncertowania. Jednocześnie uczelnia unowocześnia i rozbudowuje swoją infrastrukturę dla większego komfortu obecnych i przyszłych studentów. W 2013 roku została uroczyście otwarta nowo wybudowana Sala Koncertowa ze znakomitą akustyką, wysokiej klasy systemem do nagłaśniania i nagrywania dźwięku, profesjonalnym studiem nagrań i bogatym zapleczem dydaktycznym. Z początkiem roku akademickiego 2014/2015 został oddany do użytku nowoczesny budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, w którym znajdują się m.in. biblioteka, fonoteka, laboratorium dźwięku i wyspecjalizowane pracownie muzyczne.

Akademia Muzyczna w Łodzi to nowoczesna uczelnia o bogatym dorobku, otwarta na nowe formy rozwoju oraz promocji kultury i edukacji muzycznej. Wysoki poziom kształcenia w Akademii potwierdzają liczne sukcesy jej studentów i absolwentów, w tym prestiżowe stypendia oraz nagrody zdobywane na międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych. Bogata oferta dydaktyczna obejmuje ponad 50 specjalności na czterech wydziałach. Od niedawna uczelnia oferuje studia na specjalnościach jazzowych, kompozycję muzyki filmowej, choreografię, wokalistykę estradową, musical, dyrygenturę chóralną i symfoniczno-operową, fortepian kameralny, realizację dźwięku, produkcję muzyczną czy kierunek muzyka w mediach.

Akademia zapewnia swoim studentom możliwość wszechstronnego rozwoju, dając szansę uczestniczenia w projektach realizowanych przez zespoły artystyczne działające w uczelni: orkiestrę symfoniczną, orkiestry kameralne, orkiestrę barokową, big band i klasyczną orkiestrę dętą, chóry oraz Pracownię Fizyczną. Co roku uczelnia organizuje wiele wydarzeń artystycznych i naukowych, m.in. koncerty symfoniczne, oratoryjne i kameralne, spektakle operowe, musicalowe i taneczne, AŻ Festiwal, sesje Musica Moderna, Maraton Bachowski. Uczelnia ściśle współpracuje z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz innymi instytucjami z kraju i zagranicy.

zamknij