2017-08-29
HOME

Bra Day w filmowym wydaniu

Prawdziwe bohaterki – przeżyły chorobę nowotworową piersi i bardzo chciały wrócić do normalnego życia, dlatego zdecydowały się na rekonstrukcję piersi. Kobiety pełne pasji, marzeń – niepowtarzalne, wspaniałe... Tak o swoich pacjentkach mówi chirurg-onkolog dr Piotr Pluta ze Szpitala Kopernika, który do Łodzi przywiózł ideę Bra Day promującą rekonstrukcję piersi po mastektomii jako element kończący leczenie raka piersi.

BraDay to dzień informacji o rekonstrukcji piersi zainicjowany w Kanadzie w 2011 roku. Cztery lata później odbył się pierwszy pokaz mody w Akademii Sztuk Pięknych, która wraz z Fundacją „Pełną Piersią” i Szpitalem Kopernika była organizatorem tego niezwykłego wydarzenia. W role modelek wcieliły się pacjentki, które stoczyły walkę z rakiem piersi.

Dr Piotr Pluta zapytał je wówczas, czy chcą mówić pełnym głosem o swoich doświadczeniach. Niemal wszystkie wyraziły zgodę i zaprezentowały się na wybiegu w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP. Dziś Szpital Kopernika w Łodzi jest jedynym ośrodkiem w kraju, który poprzez coroczne gale Bra Day od czterech lat udowadnia kobietom, że warto poddać się rekonstrukcji, a rak to nie wyrok. 

Podczas Bra Day 2017, który odbędzie się w ramach tegorocznego wydarzenia Łódź Young Fashion, modelki będą wystylizowane na gwiazdy filmowe znane ze srebrnego ekranu. Przygotowywane są wielkoformatowe zdjęcia – inspirowane plakatami filmowymi, których premiera odbędzie się podczas tegorocznej gali Bra Day.

„Jestem szczęśliwy, że w Łodzi tak głośno mówi się o rekonstrukcji piersi, która przywraca kobietom radość i komfort życia” – mówi dr Piotr Pluta, od którego wszystko się zaczęło.

zamknij