2017-07-14
HOME

dr hab. Małgorzata Czudak, prof. ASP

Projektant ubioru. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi – specjalizacja: projektowanie ubioru. Wraz z Michałem Szulcem prowadzi w macierzystej uczelni Pracownię Ubioru II na Wydziale Tkaniny i Ubioru. 

Pasjonatka mody i designu. Autorka artykułów dotyczących trendów, relacji targowych; pokazuje modę, wyjaśnia zagadnienia trendów podczas wykładów i warsztatów.

Towarzyszy jej misja szerzenia wiedzy na temat mody. Zna technologię, konstrukcję, materiały i branżę odzieżową, nie tylko z teorii, ale przede wszystkim z praktyki. Jest konsultantem programu Project Runway.

Współtworzyła Studio Projektowe MMC. Współpracowała z firmami odzieżowymi – Modesta, Quiosque, Ara Arianna, Tatuum, Monnari. 

Od kilku lat tworzy kolekcje pod własnym nazwiskiem. M. CZUDAK to marka o określonej filozofii – skierowana do osób poszukujących klasycznych rozwiązań, funkcji, komfortu i jakości. Jej projekty lokują się poza szybko zmieniającymi się trendami, łącząc minimalizm z jakością materiału i wykonania.

Organizuje prezentacje będące połączeniem wydarzeń ze świata mody, lifestyle’u – jak MC Brunch. 

Zodiakalny Rak, a w chińskim horoskopie Małpa. Jej charakter doskonale wpisuje się w te znaki. Czerpie energię ze słońca, nie lubi zimy. Gdyby nie ulubiona Łódź, o której napisała „Subiektywny przewodnik MC LODZ”, mieszkałaby w ukochanej Florencji.

zamknij