2017-08-03
HOME

Duet Paprocki & Brzozowski

Absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski tworzą duet paprocki&brzozowski. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku, zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik „Elle”. Od tej pory projekty z metką paprocki&brzozowski kojarzone są z oryginalnymi pomysłami, zaskakują niebanalną konstrukcją, detalem i tkaninami.

Projektanci mają też na swoim koncie nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów Prometa (Kraków), Złotą Nitkę przyznaną w konkursie „Złota Nitka” w Łodzi, tytuł „Osobowość w Modzie i w Sztuce” zdobyty podczas piątej edycji gali „Moda i Sztuka” we Wrocławiu.

W 2008 roku Marcin i Mariusz otrzymali Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu „Elle”.

Od 2010 roku projektanci tworzą również linię basic – PLANTS, dostępną w butiku online oraz w kilkunastu butikach partnerskich.

 
zamknij