2017-10-21
HOME

Finał Łódź Young Fashion Award 2017

21 października br. odbyła się gala finałowa pierwszej edycji międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award. Kolekcje pokazane na wybiegu Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi zachwyciły jurorów i zgromadzoną publiczność.

Mam nadzieję, że Łódź Young Fashion, które stworzyliśmy razem z Akademią Sztuk Pięknych, stanie się wydarzeniem kultowym. Wierzę, że dzięki Łódź Young Fashion młodzi projektanci będą mogli stawiać pierwsze kroki na ścieżce swojej międzynarodowej kariery – takimi słowami powitała gości Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Laureata wybrało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobistości świata mody jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel, polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak – czy Katarzyna Sokołowska.

Zwyciężczynią została Chen Zhi – projektantka z Chin, autorka wyróżniającej się geometrycznymi formami kolekcji „Playground”. Specjalnie na jej potrzeby Chen Zhi zaprojektowała również dzianiny, będące fantazyjnym i finezyjnym połączeniem tekstur i kolorów. Poszukiwania odpowiednich kombinacji autorka przyrównuje do dziecięcej zabawy, skąd wziął się tytuł kolekcji.

Nagrodę główną – statuetkę Manequine oraz 30 tysięcy euro laureatka odebrała z rąk jednej z jurorek konkursu – Dyrektor Zarządzającej Francuskiego Instytutu Mody – Sylvie Ebel.

Podczas gali finałowej przyznano również trzy nagrody specjalne. Możliwość zaprezentowania się na paryskich targach mody zyskała Katarzyna Kryst, autorka kolekcji „KAS KRYST – Autumn/Winter 2017/2018”, za sprawą Marianny Szeib, założycielki Face to Face.

Ta sama projektantka zyskała również uznanie redakcji „Co Jest Grane”. Magazyn będący partnerem medialnym wydarzenia ufundował nagrodę w postaci całostronicowej reklamy w ogólnokrajowym wydaniu CJG.

Z kolei „Elle”, strategiczny patron medialny Łódź Young Fashion 2017, wyróżnił kolekcję NEDUDIM Jana Chodorowicza, proponując zwycięzcy publikację na łamach tego prestiżowego magazynu oraz nominując jego kolekcję do Elle Style Awards. Projektant odebrał nagrodę z rąk Marcina Świderka, szefa działu mody magazynów „Elle” i „Elle Man”.

Wydarzenie Łódź Young Fashion 2017 zwróciło uwagę całego świata mody na Łódź – miasto o silnych tradycjach włókienniczych.

Jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powołaliśmy do życia konkurs, który przyciągnął do Łodzi tak wiele międzynarodowych, jak i polskich talentów. Każdy z finalistów zyskał możliwość zaprezentowania się przed wybitnym gronem jurorskim, które w kuluarach długo zachwycało się wysokim poziomem kolekcji. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion Award wraz z całym wydarzeniem Łódź Young Fashion na stałe wpiszą się w światową mapę mody, a sam festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

zamknij