2017-10-19
HOME
NEWSLETTER zapisz

GALA DYPLOMOWA

Wydarzenie to odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Gala to konkurs i prezentacja najlepszych kolekcji dyplomowych spośród studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Pokazywane prace są nie tylko świadectwem dokonań studentów, to prawdziwe creme de la creme Katedry Ubioru, która jest wspaniała wizytówką Akademii.

Młodzi projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni, głównie firm odzieżowych współpracujących z Katedrą Ubioru.

Miejsce wydarzenia: Centrum Promocji Mody ASP Łódź
W czwartek 19 października w 2017 r. w auli Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP odbędzie się 22. edycja Gali Dyplomowej – najbardziej wyczekiwanego święta mody w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
 
Wydarzenie to odbywa się od 1995 roku i jest imprezą promującą dyplomantów Katedry Ubioru z Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Uczelni. Od tego czasu Gala bardzo zmieniła swój charakter – dzisiaj to spektakl będący ucztą dla zmysłów. Propozycje młodych projektantów prezentowane są na profesjonalnym wybiegu Centrum Promocji Mody ASP. Kilkadziesiąt reflektorów i rzutników, wielkoformatowe ekrany, 20-metrowy wybieg ze ścieżką multimedialną oraz ekran led pozwalają na zaprezentowanie każdej kolekcji, podkreślając jej charakter, a z pokazów czyniąc prawdziwie widowiskowe perły.

Gala Dyplowa to jednak przede wszystkim konkurs, którego uczestnikami są studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Młodzi projektanci powalczą o nagrodę główną JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz o nagrody partnerów Uczelni, głównie firm odzieżowych współpracujących z Katedrą Ubioru.

Gala Dyplomowa to szczególne wydarzenie dla jej uczestników. Z jednej strony to pokaz, który zamyka etap szkoły w życiu młodego projektanta, z drugiej otwiera kolejną drogę.

Z roku na rok obserwujemy zmieniające się tendencje, coraz śmielsze rozwiązania konstrukcyjne i kolorystyczne. W każdej kolekcji wiadać wielką troskę studentów o modne detale, świetnie zaprojektowane buty i torby.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już 19 października.
zamknij