2014-01-01
HOME

Konferencja prasowa
Łódź Young Fashion 2017

Od 4 września wiemy, kto zawalczy o 30 tys. euro i 30 tys. zł podczas Łódź Young Fashion 2017. Wczoraj nazwiska projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje podczas październikowego święta mody w Łodzi, poznali dziennikarze.

Konferencja poświęcona ogłoszeniu finalistów konkursów "Złota Nitka" oraz Łódź Young Fashion Award 2017 odbyła się w gościnnych progach Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68. 

– Długo czekaliśmy na ten moment. Dziś możemy się z Państwem podzielić werdyktem jurorów i zaprezentować młodych projektantów, których kolekcje zobaczymy na łódzkich wybiegach już w październiku – mówiła podczas spotkania rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Dużym zainteresowaniem dziennikarzy cieszyły się przedstawione statystyki zgłoszeń:

Do konkursu „Złota Nitka” zgłosiło się 69 projektantów z 10 województw – najliczniej reprezentowane były województwa: mazowieckie, łódzkie i małopolskie.

Do konkursu międzynarodowego wpłynęły natomiast 143 zgłoszenia młodych projektantów. Prace pochodzą z 21 krajów, w tym z tak odległych jak Filipiny, Indie, Chiny, Kanada czy Kolumbia. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Polski. Najliczniej poza Polską była reprezentowana Ukraina, Słowacja i Holandia – to 40% zgłoszeń zagranicznych. Ponad 70% projektantów spoza Europy pochodzi z Azji, 20% z Ameryki Północnej i 10% z Ameryki Południowej. Wymogi regulaminu spełniło 113 uczestników (81%).

Cieszy nas duży odzew młodych projektantów z całego świata. Poziom prac spowodował, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Tym samym możemy mieć pewność, że na łódzkich wybiegach zobaczymy wyjątkowe, nietuzinkowe kolekcje – mówi z kolei Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń. 

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

 

spinaczPobierz komunikat prasowy

spinaczPobierz prezentację 

spinaczFinaliści Ogólnopolskiego Konkursu "Złota Nitka" 2017 oraz Międzynarodowego Konkursu Łódź Young Fashion Award

zamknij