2017-10-16
HOME

Przegląd filmowy Most Fashionable Movies

Podczas Łódź Young Fashion wspólnie z Muzeum Kinematografii w Łodzi zabierzemy Was w niezwykłą podróż do świata mody. Serdecznie zapraszamy na przegląd filmowy pod hasłem Most Fashionable Movies!

W ciągu czterech dni wydarzenia zaprezentujemy trzy filmy pełnometrażowe i blisko 60 dokumentów krótkometrażowych poświęconych modzie.

18 października br. w Muzeum Kinematografii będzie można obejrzeć film “Chanel i Strawiński” (Francja, 2009) w reżyserii Jana Kounena. Osią jego fabuły jest romans słynnej już wtedy projektantki z awangardowym kompozytorem. Dzień później, również w muzeum, wyświetlimy obraz “Saint Laurent” (Belgia, Francja 2014) w reżyserii Bertranda Bonello – filmową biografię legendarnego kreatora mody. Start obu projekcji o godzinie 17.00.

Z kolei 21 października b.r. o godzinie 17.30 w strefie Fashion Zone na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pokażemy film “Le beau monde” (Francja 2014) w reżyserii Julie Lopes Curval. Obraz opowiada o dwudziestoletniej Alice, której pasją jest tworzenie ubrań.

Filmy długometrażowe zaprezentujemy dzięki współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce.

 

 

 

 

Pokazy wszystkich filmów pełnometrażowych będą poprzedzone dokumentalnymi krótkimi metrażami. Wśród nich między innymi etiudy studentów Szkoły Filmowej oraz produkcje Wytwórni Filmów Oświatowych.

Organizatorzy dziękują za udostępnienie filmów krótkometrażowych: Wytwórni Filmów Dokumentalnych, Wytwórni Filmów Oświatowych, Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Dawidowi Zalesky’emu.

Więcej informacji na temat przeglądu w zakładce "Harmonogram".

 

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!

 

 

zamknij