2017-08-22
HOME

Rucht D’Oleo

Projektantka mody, autorka i dyrektor The Fashion Institute of South Florida (Instytutu Mody Południowej Florydy), pochodzi z Republiki Dominikany. Tam uzyskała swój pierwszy dyplom w dziedzinie mody w wieku 21 lat. W 2001 roku przeniosła się do Miami i zapisała się na studia w Miami Int. University of Art and Design (Uniwersytet Sztuki i Projektowania w Miami), które ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie projektowania mody.

Największym osiągnięciem Rucht D'Oleo było otrzymanie Key to Miami Dade County (Klucz do Hrabstwa Miami Dade) w grudniu 2009 roku za pracę w przemyśle modowym w South Fl.

Rucht D'Oleo zaprezentowała także swoje kolekcje na FUNKSHION Fashion Week 2008, gdzie zdobyła nagrodę "Best Emerging Designer" (Najbardziej Obiecująca Projektantka) za swoją kolekcję Wiosna / Lato.

W roku 2016 znalazła się na liście 20 najlepszych profesjonalistów przed 40-tką’ w Miami.

Rucht D'Oleo jest także autorką El Negocio de la Moda, pierwszego podręcznika w języku hiszpańskim, który uczy, jak zaprojektować, wprowadzić na rynek i wyprodukować kolekcję gotowych ubrań. Dzisiaj mieszka w Miami i pracuje jako dyrektor The Fashion Institute of South Florida.

zamknij