2014-01-01
HOME

Warsztaty i wykłady Politechniki Łódzkiej

Nasz partner – Politechnika Łódzka – zaprasza na bezpłatne warsztaty i wykłady poświęcone trendom mody oraz technologiom branży tekstylnej. Podczas Łódź Young Fashion nie zabraknie więc ciekawych i wartościowych spotkań ze specjalistami i doświadczonymi praktykami.

18 i 19 października zapraszamy do Hali Maszyn w Instytucie Architektury Tekstyliów na warsztat tkania na krośnie z elektronicznym mechanizmem Żakarda.
[Więcej: Obrazy malowane żakardem]

Również 19 października, na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, będzie można wysłuchać wykładu z historii mody na temat mało już dziś popularnej części garderoby – gorsetu.
[Więcej: Być dobrze zasznurowaną. Gorset w dziejach mody]

Dzień później, czyli 20 października, Park Maszyn Technologicznych Politechniki Łódzkiej zaprasza na warsztat, podczas którego uczestnicy będą mogli zrealizować swój własny produkt tekstylny, podkreślający ich twórczą osobowość.
[Więcej: FabLab, czyli uszyj swoją osobowość]

Ostatnią propozycją Politechniki Łódzkiej jest wykład poświęcony odzieży tekstronicznej. 20 października będzie można zobaczyć, w jaki sposób powstaje ona w wyniku zderzenia tradycyjnej technologii włókienniczej oraz technologii elektronicznych i informatycznych.
[Więcej: Tekstronika w ubiorze]

zamknij