2017-10-18
HOME
NEWSLETTER zapisz

ZŁOTA NITKA

Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka" 2017
18.10.2017
 
Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1987 r.

Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs będzie miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów.

Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 PLN, której zdobywca otrzyma także „dziką kartę” pozwalającą na udział w międzynardowym konkursie dla projektantów – International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Miejsce wydarzenia: Centrum Promocji Mody ASP Łódź.
„Złota Nitka” to najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla młodych projektantów, który po latach wraca do swoich korzeni – Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma bowiem na celu zaprezentowanie potencjału twórczego polskich projektantów, stworzenie im sceny, na której będą mogli zaprezentować swój talent oraz indywidualność.

Wieloletnia tradycja oraz setki zgłoszonych kolekcji czynią ze „Złotej Nitki” jako jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w skali kraju. Konkurs w ciągu ponad 20 lat pozwolił zaistnieć wielu znanym dziś projektantom. Wśród nich można wymienić m.in. Macieja Zienia, Agatę Wojtkiewicz, Łukasza Jemioła czy duet Paprocki & Brzozowski. Tegoroczna edycja ma stanowić mocny akcent otwierający pierwszą odsłonę czterodniowego święta mody, jakim jest Łódź Young Fashion 2017.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest AWANGARDA. Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 złotych, której zdobywca otrzyma także „dziką kartę” pozwalającą na udział w finale międzynarodowego konkursu dla projektantów International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Efektowana awangarda czy klasyczna elegancja? Casualowa nonszalancja czy uniwersalny minimalizm? Jaka będzie zwycięska kolekcja? Przekonamy się o tym już 18 października br. w auli Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach.
zamknij