NEWSLETTER zapisz

BRA DAY 2018

19 października 2018

Gala BRA Day

Breast Reconstruction Awareness Day (BRA Day), zwany w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi, jest ideą ogólnoświatową, mającą na celu edukację i promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Ideą tej międzynarodowej akcji, podjętej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi.

Kluczowym punktem obchodów BRA Day w Polsce są od 2015 r. uroczyste Gale BRA-vissime!, organizowane przez Szpital im. Kopernika w Łodzi, Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Fundację Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi.

Bohaterkami gali są Pacjentki (BRA-vissme), które wygrały walkę z chorobą (bądź wciąż walczą), a ich energia i urok najlepiej świadczą o tym, że rak i mastektomia nie oznaczają utraty kobiecości. Gala to za każdym razem edukacyjne wydarzenie artystyczne, łączące ze sobą świat medycyny ze sztuką, modą, filmem, fotografią i muzyką. Podczas Gal odbywają się aukcje, dochód z których przeznaczany jest na wspieranie idei rozwoju rekonstrukcji piersi i poprawę komfortu kobiet zmagających się nowotworami piersi.

Miejsce wydarzenia: Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
(ul. Wojska Polskiego 121)

zamknij