NEWSLETTER zapisz

dr Anna Kuźmitowicz

Struktura dzianiny jest dla niej fascynującym i istotnym czynnikiem w kreowaniu form odzieżowych. Dzięki właściwościom miękkiego tworzywa, z którego powstają jej realizacje, oraz strukturalnym przeplotom, które nadają im specyficzną powierzchnię, ubiory jej autorstwa to użytkowe obiekty o unikatowym charakterze.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego. W 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe. Za rozprawę doktorską otrzymała w 2016 roku Nagrodę Prezesa Rady Ministrów.

Od 2007 roku pracuje w macierzystej uczelni, prowadząc zajęcia z projektowania ubioru dzianego. Współpracuje z przemysłem odzieżowym na stanowisku projektantki ubioru. Kolekcje jej projektu prezentowane były na wielu targach krajowych i zagranicznych, m.in.: Pret a Porter w Paryżu, Pure w Londynie, Moda UK w Birmingham, CPM w Moskwie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz łódzkich Prezentacjach. Zdobywczyni Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2008 roku. Zajęła I miejsce w konkursie dla młodych projektantów organizowanym przez Ptak Expo w 2015 roku. Działalność również z zakresu sztuki włókna – na koncie ma udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, krajowych oraz zagranicznych.

zamknij