NEWSLETTER zapisz

dr hab. Katarzyna Wróblewska

Projektant obuwia i galanterii skórzanej, pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 1998 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; specjalizacja: Projektowanie Obuwia i Wyrobów ze Skóry.

Od 1998 pracowała w jednej z największych firm obuwniczych w Polsce, na stanowisku głównego projektanta. W 2008 roku rozpoczęła pracę w Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej w Katedrze Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe, a w 2018 roku tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki projektowe.

Do jej osiągnięć należy m.in. zajęcie II miejsca w ,,Złotej Nitce 96”, Nagroda Krajowej Izby Mody, Nagroda Ministra Kultury i Sztuki czy udział w konkursie Projektant Roku 2002 i 2003.

W latach 2013-2016 brała udział w wielu wystawach zbiorowych, wśród których wymienić należy wystawę w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, wystawę Pedagogów Katedry Ubioru we Lwowie, Ogólnopolską Wystawę Miniatury Tkackiej i Ogólnopolską Wystawę Tkaniny Unikatowej w Łodzi, wystawę „ Dwie Katedry” w Poznaniu, wystawę „Ochrona Funkcja Estetyka” w Łodzi oraz wystawy indywidualne: „Organiczność ograniczona” (Konstantynów Łódzki, 2014), „Synteza struktur i iluzji” (Łódź, 2015) i „Transpozycja” (2017). W roku 2014, 2015 oraz 2016 otrzymała Nagrodę Rektora ASP w Łodzi.

zamknij