NEWSLETTER zapisz

Jak sportretować modę: dowiedz się, jak uchwycić modę za pomocą rysunku żurnalowego

Prowadzący: Megan St Clair

Data: 19 października 2018, godz. 15.00-17.00 (zapisy zakończone)

Miejsce: Centrum Nauki i Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121

Liczba osób: 20

Warsztat prowadzony w języku angielskim

Weź udział w warsztatach prowadzonych przez Megan St Clair, ilustratorkę mody z Londynu, i naucz się tworzyć ilustracje modowe. Poznaj techniki posługiwania się linią, fakturą i kształtem pozwalające szybko i efektywnie portretować modę. Megan pokaże ci, jak tworzyć rysunki żurnalowe – niezależnie od tego, czy będą służyć ci dla projektowania, tworzenia reklam, czy będziesz robić to tylko dla zabawy. Poznasz podstawy rysowania postaci, najłatwiejsze metody rysowania ubrań leżących na ludzkiej sylwetce, nauczysz się, jak oddawać fakturę tkaniny i przedstawiać obiekty nieożywione (np. obuwie itp.).

Poznaj różnorodne techniki, za pomocą których będziesz potrafił oddać na ilustracji charakter danego ubioru, i odkryj nowe sposoby tworzenia ilustracji na różnych nośnikach. Są to eksperymentalne, a przy tym ekscytujące warsztaty, idealne dla różnych odbiorców – od początkujących do zaawansowanych.

Jaki jest cel warsztatów?

Zapoznanie się z nowymi i ciekawymi technikami rysunkowymi, które pomogą uczestnikom oddać charakter danego ubioru i umiejętnie stosować podstawowe zasady rysowania postaci ludzkich.

***

Megan St Clair jest ilustratorką mody – pochodzi z Yorkshire. W wieku 16 lat przeniosła się do Londynu, aby studiować w London College of Fashion, specjalizując się w ilustracji mody.

Obecnie pracuje w całej Europie jako niezależna ilustratorka, tworząc ilustracje reportażowe na żywo (relacjonujące kluczowe europejskie tygodnie mody w Paryżu, Mediolanie i Londynie) oraz animowane obrazy internetowe. Lista klientów Megan obejmuje między innymi firmy: Dolce&Gabbana, JW Anderson, Matches Fashion, Swarovski.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

zamknij