NEWSLETTER zapisz

Kreatywny recycling, czyli jak z odpadów produkcji odzieżowej stworzyć coś nowego

Prowadzący: Klaudia Markiewicz

Data warsztatu: 19 października 2018, godz. 10.00-16.00

Liczba osób: 10

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, Łódź

Produkcja odzieży, będąca nieodłączną częścią zawodu projektanta mody, wiąże się z wytwarzaniem odpadów – zarówno ścinków tkanin, jak i półproduktów. Niezależnie od tego czy jesteś studentem projektowania, samodzielnym twórcą czy pasjonatem mody – liczy się świadomość i umiejętność kreatywnego działania.

Na warsztatach prowadzonych przez Klaudię Markiewicz będziesz mógł dowiedzieć się, jak wykorzystać pozornie niepotrzebne odpady, które są częścią procesu realizacji projektu ubioru – na przykładzie dekoracji toreb metodą DIY. Dlaczego właśnie torby? Ponieważ są jednym z najbardziej uniwersalnych asortymentów, mogących stanowić świetne uzupełnienie kolekcji ubioru lub stać się całkowicie odrębnym, unikatowym dziełem sztuki, które wyróżni cię w tłumie. Dodatkowo do ich stworzenia nie musisz mieć dużych umiejętności szycia – wystarczy wyobraźnia i trochę mobilizacji.

***

Klaudia Markiewicz jest projektantką mody oraz doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Ubioru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Swoje kolekcje prezentowała w 13 krajach na międzynarodowych Fashion Weeks, m.in. czterokrotnie podczas Fashion Philosophy Fashion Week Poland, w Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie, w Kanadzie, Holandii, Kazachstanie, Białorusi, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji, Ukrainie. Od skończenia studiów licencjackich (2014) prowadzi autorską markę Klaudia Markiewicz. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest łączenie innowacyjnych technik z tradycyjnymi metodami wytwórstwa ubioru.

www.klaudiamarkiewicz.com

instagram

facebook.com/markiewiczklaudia

Torby, które będą dekorowane przez uczestników warsztatów, zapewni firma LINEXIM Tkaninownia.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Photo by Karly Santiago on Unsplash

zamknij