NEWSLETTER zapisz

Lidia Kalita

Projektantka mody, która ubiera Polki od ponad 20 lat. Moda, którą tworzy, to pret-a-porter w luksusowym wydaniu, dopasowana do potrzeb współczesnych kobiet. Kolekcje projektantki, która jest znana ze swojego perfekcjonizmu, cechuje nacisk na elegancję, dopieszczenie każdego detalu oraz nieustanne podkreślanie zmysłowości kobiet – tak aby jej klientki mogły zawsze czuć się pięknie. Wzorem światowych trendów w każdym sezonie do butików trafiają cztery kolekcje.

Ukończyła Projektowanie Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współzałożycielka, projektantka i dyrektor kreatywna jednej z najbardziej ekskluzywnych polskich marek SIMPLE CREATIVE PRODUCTS (1993-2013). Od pięciu lat projektuje pod własnym nazwiskiem.

W Polsce nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami w dziedzinie mody. Siedmiokrotnie nagrodzona w plebiscycie Doskonałość Mody Twojego Stylu. Laureatka nagrody Mistrzyni Stylu XX-lecia za to, że „nowocześnie i z fantazją ubiera Polki od stóp do głów”. Magazyn Elle wyróżnił ją nagrodą Trofea Elle, a tytuł Gazele Biznesu przyznano Lidii Kalicie aż czterokrotnie. W 2017 roku wyróżniona jako Najlepiej ubrana Polka w biznesie przez magazyn Fashion Magazine.

zamknij