NEWSLETTER zapisz

Niezapomniany wieczór! Gala BRA Day 2018

Gala BRA Day 2018 przejdzie do historii jako edycja pod znakiem kobiecej zmysłowości i piękna. Bohaterki Gali wcieliły się w rolę modelek, prezentując kreacje Lidii Kality, projekty marki MOOVE, a także bieliznę zaprojektowaną przez Dorotę Salską. Po raz kolejny energia i urok Pań prezentujących kolekcje znanych marek udowodniły, że rak piersi i mastektomia nie oznaczają utraty kobiecości.

Zgodnie bowiem z ideą BRA Day, chodzi tu o edukację i promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Na tym jednak nie koniec, gdyż Gala to nie tylko wydarzenie edukacyjne, ale i artystyczne, łączące świat medycyny ze sztuką, modą, filmem, fotografią i muzyką.

Jak co roku odbyła się także aukcja charytatywna, dochód z której przeznaczony zostanie na wsparcie technik oraz jakości i komfortu leczenia pacjentek dotkniętych chorobą nowotworową piersi.

Po raz kolejny wręczono statuetkę i tytuł "Przyjaciela BRA Day". Specjalnie powołana kapituła postanowiła uhonorować prof. Aldonę Spiegel, wybitną mikrochirurg, specjalizującą się w operacjach rekonstrukcji piersi z tkanek własnych. Prof. Spiegel na co dzień pracuje w szpitalu Houston Methodist w Teksasie, ale ideę rekonstrukcji piersi szerzy na całym świecie.

W finale na scenie zaprezentowane zostało parateatralne zdarzenie, przygotowane pod okiem reżysera i aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi, Partnera tegorocznej edycji. W rolę aktorek wcieliły się oczywiście Bohaterki BRA Day 2018.

Trzeba też dodać, że Gala BRA Day to co roku znakomicie przygotowane widowisko. Nie po raz pierwszy dzieje się tak za sprawą znakomitej reżyserii Małgorzaty Czudak, pedagog Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Nowością tej edycji było natomiast wykorzystanie nowoczesnych efektów oświetleniowych – technologii mappingu i śledzenia ruchu, które przeniosły widzów w świat wykreowany komputerowo. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera na widowni, którą zbudowała prowadząca galę Odeta Moro.

W tym roku Galę BRA Day poprzedził wernisaż fotografii Moniki Szałek. Kilka tygodni wcześniej znana fotografka gwiazd zrealizowała z Bohaterkami BRA Day niezwykłą sesję zdjęciową w przestrzeniach Teatru Powszechnego w Łodzi, podczas której Panie ubrane były w specjalnie dla nich zaprojektowaną bieliznę autorstwa Doroty Salskiej. Te fotografie to dowód na to, że kobiety doświadczone nowotworem piersi mogą emanować pięknem i zmysłowością. Zdjęcia mają być motywacją do walki z chorobą dla kobiet, które są w trakcie leczenia, i nadzieją dla innych chorych na wyzdrowienie.

Obchodom BRA Day 2018 towarzyszyło także „Śniadanie BRA Day”. Edukacyjne spotkanie z kobietami przybrało formę pysznego i zdrowego śniadania. Uczestniczki miały okazję porozmawiać o sile kobiecości, marzeniach, walce z chorobą, sztuce odnalezienia spokoju i szczęścia, mądrym odżywianiu się oraz zdrowym i harmonijnym życiu. Wraz zaproszonymi profesjonalistami dyskutowały o profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych piersi oraz komforcie życia podczas i po leczeniu.

zamknij