NEWSLETTER zapisz

Praca w biznesie mody

Prowadzący: Marlena Woolford

Data: 19 października 2018, godz. 11.00–14.30

Liczba osób: 60

Miejsce: Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121)

Warsztaty skierowane są do młodych osób zainteresowanych modą. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób rynek mody funkcjonuje w Polsce i na świecie, jakie drogi w biznesie modowym można wybrać, jak się motywować – zarówno w pracy dla pracodawcy/zleceniodawcy, jak i na własny rachunek – jak rozwijać strategię w branży mody, jak zarządzać marką modową, na co zwrócić uwagę, zakładając i prowadząc firmę modową. Podczas warsztatów będzie możliwość dyskusji i zadawania pytań. Będą też ćwiczenia, które pomogą uczestnikom w podjęciu decyzji co do kierunku rozwoju własnej kariery.

Cel warsztatów: Pokazanie rynku mody od strony eksperta, pomoc młodym osobom w lepszym zrozumieniu rynku mody oraz w podjęciu konkretnych decyzji/kroków dla rozpoczęcia/rozwoju kariery – zarówno w pracy dla pracodawcy/zleceniodawcy, jak i na własny rachunek.

***

Marlena Woolford jest zarówno praktykiem, jak i teoretykiem w dziedzinie mody, zarządzania i biznesu. Od 14 lat mieszka w Londynie. Przez cztery i pół roku pracowała w londyńskim biurze WGSN – największej i jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie zajmujących się prognozowaniem trendów w modzie i analizą światowych rynków mody. W WGSN Marlena Woolford była odpowiedzialna za rozwój firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w 29 krajach. Jej praca była związana zarówno z biznesem największych firm modowych, jak i współpracą z działami kreatywnymi. W Europie, w tym w Polsce (ASP, VIAMODA, LPP, ALLES i inni), Marlena Woolford prowadziła wiele wykładów dotyczących światowej mody i trendów, udziela profesjonalnych wywiadów dla mediów i była jednym z członków międzynarodowego jury oceniającego kolekcje dyplomowe studentów ESMOD. Marlena prowadziła w Londynie sklep z modą, sztuką i meblami oraz była producentką teatralną zaangażowaną w pracę nad kostiumami i scenografią. Obecnie Marlena Woolford jest wykładowcą, konsultantem i dziennikarką specjalizującą się w biznesie mody, kreatywnym podejściu w modzie oraz trendach w modzie.

Wykształcenie i przygotowanie teoretyczne:
W ramach programu CEMS Marlena Woolford studiowała miedzy innymi „Strategiczne zarządzanie firmami z branży modowej” (“Strategic Management in Fashion Companies”) na Uniwersytecie Ekonomicznym Luigi Bocconi w Mediolanie (Universita Commerciale Luigi Bocconi). Marlena Woolford posiada certyfikat w zakresie projektowania wnętrz Szkoły Projektowania Wnętrz w Londynie (The Interior Design School in London) i certyfikaty London College of Fashion z następującej tematyki: „Przewodnik po biznesie modowym” („Essential Guide for Fashion Business”), „Marketing mody” („Fashion Marketing”) i „Zarządzanie markami modowymi” („Fashion Brand Management”). Marlena Woolford posiada dwa tytuły magistra: pierwszy: międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, drugi tytuł magistra Międzynarodowego Zarządzania CEMS (Community of European Management Schools).

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

zamknij