NEWSLETTER zapisz

Tkanina żakardowa – inspiracje, realizacje

Prowadzący: Iwona Krawczyńska, Paweł Skórka, Anna Morawska

Data: 17 października 2018, godz. 12.00–14.00 (zapisy zakończone)

Liczba osób: 10

Miejsce: Instytut Włókiennictwa w Łodzi, ul. Gdańska 118

Zakres warsztatów będzie obejmował praktyczne zagadnienia związane z aspektami historycznymi, wzorniczymi i kolorystycznymi w tkactwie żakardowym. Omówione zostaną techniczne zagadnienia projektowania i wytwarzania tkanin żakardowych. Ponadto zaprezentowane zostanie doświadczalne stanowisko do wytwarzania prób tkanin.

***

Iwona Krawczyńska

Długoletni pracownik Instytutu Włókiennictwa biorący udział w wielu projektach naukowych z zakresu technologii tkackich. Zajmuje się projektowaniem tkanych wyrobów włókienniczych z wykorzystaniem programów komputerowych CAD-CAM, opracowuje techniczno-technologiczne warunki wytwarzania wraz z wykonaniem laboratoryjnych prób tkanin. Dodatkowo od wielu lat prowadzi szkolenia w zakresie włókiennictwa dla różnych firm zewnętrznych.

Paweł Skórka

Wieloletni pracownik Instytutu Włókiennictwa biorący udział w wielu projektach naukowych z zakresu technologii tkackich ze szczególnym uwzględnieniem wzornictwa żakardowego, w którym posiada 30-letnie doświadczenie. Zajmuje się doborem sposobu wytwarzania, opracowaniem struktur tkanin żakardowych oraz wykonywaniem nośników wzornic z wykorzystaniem systemu CAD-CAM. Jest współautorem licznych realizacji rekonstrukcji tkanin żakardowych do obiektów historycznych.

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

zamknij