NEWSLETTER zapisz

Trendy w modzie

Prowadzący: Marlena Woolford

Data: 18 października 2018, godz. 11.00–14.30

Liczba osób: 60

Miejsce: Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121)

Czym są trendy? Różne osoby na różne sposoby rozumieją to pojęcie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak pracują firmy prognozujące trendy oraz jakie znaczenie mają trendy dla biznesu mody oraz projektantów. Zajęcia zrealizowane będą w formie ćwiczeń praktycznych, które pozwolą uczestnikom uzyskać opinię eksperta oraz zrozumieć różnicę między analizą a prognozą trendów.

***

Marlena Woolford jest zarówno praktykiem, jak i teoretykiem w dziedzinie mody, zarządzania i biznesu. Od 14 lat mieszka w Londynie. Przez cztery i pół roku pracowała w londyńskim biurze WGSN – największej i jednej z najbardziej wpływowych firm na świecie zajmujących się prognozowaniem trendów w modzie i analizą światowych rynków mody. W WGSN Marlena Woolford była odpowiedzialna za rozwój firmy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w 29 krajach. Jej praca była związana zarówno z biznesem największych firm modowych, jak i współpracą z działami kreatywnymi. W Europie, w tym w Polsce (ASP, VIAMODA, LPP, ALLES i inni), Marlena Woolford prowadziła wiele wykładów dotyczących światowej mody i trendów, udziela profesjonalnych wywiadów dla mediów i była jednym z członków międzynarodowego jury oceniającego kolekcje dyplomowe studentów ESMOD. Marlena prowadziła w Londynie sklep z modą, sztuką i meblami oraz była producentką teatralną zaangażowaną w pracę nad kostiumami i scenografią. Obecnie Marlena Woolford jest wykładowcą, konsultantem i dziennikarką specjalizującą się w biznesie mody, kreatywnym podejściu w modzie oraz trendach w modzie.

Wykształcenie i przygotowanie teoretyczne:
W ramach programu CEMS Marlena Woolford studiowała miedzy innymi „Strategiczne zarządzanie firmami z branży modowej” (“Strategic Management in Fashion Companies”) na Uniwersytecie Ekonomicznym Luigi Bocconi w Mediolanie (Universita Commerciale Luigi Bocconi). Marlena Woolford posiada certyfikat w zakresie projektowania wnętrz Szkoły Projektowania Wnętrz w Londynie (The Interior Design School in London) i certyfikaty London College of Fashion z następującej tematyki: „Przewodnik po biznesie modowym” („Essential Guide for Fashion Business”), „Marketing mody” („Fashion Marketing”) i „Zarządzanie markami modowymi” („Fashion Brand Management”). Marlena Woolford posiada dwa tytuły magistra: pierwszy: międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, drugi tytuł magistra Międzynarodowego Zarządzania CEMS (Community of European Management Schools).

***

Na warsztat obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona!

Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.

Zapisy przyjmujemy mailowo: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatu.

Zgłaszając udział w warsztatach uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji warsztatów, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

zamknij