NEWSLETTER zapisz

Wystawa kolekcji Karoliny Mikołajczyk

Z okazji Nocy Muzeów w najbliższy weekend – 19 i 20 maja 2018 – przygotowaliśmy dla Was niezwykłą prezentację!

Na wystawie w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 w Łodzi będzie można zobaczyć z bliska zwycięską kolekcję ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Złotej Nitka”, zaprojektowaną przez Karolinę Mikołajczyk. W programie również projekcje reportaży z Łódź Young Fashion 2017.

Galeria będzie czynna w sobotę od 18.00 do 24.00.

Aranżacja wystawy: Michał Szulc

Serdecznie zapraszamy!

Kolekcja „Follow me on Instagram” Karoliny Mikołajczyk to awangardowe spojrzenie na ideologię Instagrama. Ukazuje świat beauty, konkursów piękności, mediów społecznościowych, a przede wszystkim młodych dziewczyn, które starają się spełnić nierealistyczne standardy piękna.

Swoje inspiracje Karolina Mikołajczyk czerpie z wieloletniego osobistego doświadczenia w obszarze modelingu i konkursach piękności, takich jak Miss Polonia, głośnej wystawy „Bogactwo” w warszawskiej Zachęcie oraz filmu Marie Shuller „Define Beauty: Am I ugly?”.

Nierealistyczne standardy piękna bardzo dobrze obrazuje Instagram. To przestrzeń olbrzymiej autokreacji, gdzie pokazujemy tylko to, co chcemy, czekając na każdy lajk i komentarz. Oglądając profile „idealnych” ludzi, nie chcemy być gorsi. Powoduje to zamknięte koło naszego niespełnienia oraz kompleksów. Co więcej, naukowcy udowodnili, iż Instagram to najbardziej depresyjna aplikacja.

„Follow me on Instagram” nie ma na celu krytyki, ale jest wielowątkową refleksją na temat wizerunku młodych kobiet w social mediach – w miejscach, gdzie kobiety i dziewczyny kreują lepsze wersje siebie… ale czy do końca? Poszczególne sylwetki przestawiają krzyczący, skomplikowany, kolorowy świat zdjęć, które codziennie przewijamy na swoim wallu.

Kolekcja już teraz cieszy się dużym powodzeniem wśród mediów takich jak i-D magazine, Harpers Bazaar, K-Mag. Ubrania zaprezentowały polskie piosenkarki: Natalia Nykiel, Bovska, Sarsa.

zamknij