NEWSLETTER zapisz

Wywiad z Natashą Pavluchenko

Dziś kolejny wywiad w naszym cyklu krótkich rozmów z młodymi projektantami. Na nasze pytania odpowiedziała Natasha Pavluchenko – projektantka mody, ilustratorka, designerka.

Jaka była twoja pierwsza kolekcja i jak oceniasz swoją dotychczasową drogę zawodową?

Natasha Pavluchenko: Pierwsza kolekcja… szalone czasy... Brałam udział w konkursach dla młodych projektantów. W wieku 17 lat zgłosiłam się pierwszy raz. Był to konkurs awangardowej mody, tematyczny. Wygrałam. W nagrodzę dostałam pięć metrów materiału i jeansy big star! :) Droga jest niełatwa, z pewnością, nie jest to droga dla kogoś, kto nie jest sercem związany z zawodem projektanta. Droga wzlotów i upadków, i tylko silny duchem człowiek jest w stanie iść nią. Na pewno uczy ona pokory i cierpliwości.

Modowe zaskoczenia

N.P.: Nie miałam :)

Czy inspiruje cię ulica?

N.P.: Bardzo! Jej całokształt – wizualny, dźwiękowy, zapachowy. Najbardziej kocham duże miasta zimą. Wtedy najwięcej tworzę, maluję. Lato mnie nie inspiruje… jedynie nocą, w ciszy… Wtedy dużo maluję.

Z jakim kolorem kojarzy ci się "polska ulica"?

N.P.: Nie mam konkretnych skojarzeń. Polska jest dla mnie krajem wielu bardzo zróżnicowanych wrażeń. Najbardziej kojarzy mi się z jej pięknymi krajobrazami. :)

Co dałoby ci największą satysfakcję "modową"?

N.P.: Możliwość zaprojektowania kolekcji dla Domu Chanel. Tak skromnie. :) Zaprojektowanie kolekcji, która najbardziej byłaby związana z historią Gabrielle Bonheur.

Jak określiłabyś swój styl?

N.P.: Mój własny – nigdy nie jest w obecnym "trendzie". Nie lubię trendów. Mój styl jest ponadczasowy, projektuję wielofunkcyjne ubrania wysokiej jakości – to tradycyjne krawiectwo.

Natasha Pavluchenko urodziła się w 1979 r. na Białorusi, w rodzinie o polskich i ukraińskich korzeniach. Swoją przygodę z modą rozpoczęła w wieku 17 lat, przejmując krawiecką smykałkę od pradziadka, który jeszcze przed pierwszą wojną światową prowadził swoje atelier na warszawskiej starówce.

Jest laureatką wielu konkursów z branży fashion i design, m.in. Smirnoff Fashion Awards w Moskwie (2001), International Fashion Show w Dusseldorfie („Odkrycie roku” 2002) oraz Oskarów Mody New Look 2005. W tym samym roku Natasha zaczęła pracę nad swoją autorską marką, podejmując decyzję o pozostaniu w Polsce. Od dziesięciu lat żyje i tworzy w Bielsku-Białej, realizując się zawodowo i rodzinnie.

www.natashapavluchenko.pl

zamknij