NEWSLETTER zapisz

Wzory… wzory… wzory… – implikacje

Miejsce: Galeria LOOK, Centrum Promocji Mody, II piętro

Wystawa „Wzory… wzory… wzory… – implikacje” to przekrój najciekawszych realizacji studenckich z dwóch Pracowni Projektowania Druku na Tkaninie oraz Pracowni Realizacyjno-Doświadczalnej, funkcjonujących w Katedrze Druku na Tkaninie na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Wszystkie trzy pracownie cechuje otwartość na różne estetyki i konwencje oraz zmiany zachodzące we wzornictwie i całej dziedzinie sztuki tkaniny, co zapewnia studentom najwyższą jakość kształcenia, rozwój talentu i realizację pasji twórczych.

Wybrane prace stanowią przykłady różnorodnych koncepcji artystycznych i przede wszystkim ukazują szerokie spektrum idei kształcenia skoncentrowanej wokół tematu tkaniny o różnej funkcji – tkaniny związanej z ubiorem, wnętrzem i kreacją unikatową. Nadrzędnym celem jest kształtowanie umiejętności studenta, tak aby po skończeniu edukacji mógł swobodnie funkcjonować zawodowo i twórczo.

Wystawa będzie czynna od 16 października do 16 listopada 2018 r.

***

Katedra Druku na Tkaninie jest jedną z najstarszych jednostek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W jej strukturze funkcjonują dwie Pracownie Projektowania Druku na Tkaninie, Pracownia Tkaniny Unikatowej i Pracownia Realizacyjno-Doświadczalna.

Katedra dysponuje jednymi z największych wśród uczelni europejskich warsztatami druku klasycznego. Od kilku lat zaplecze warsztatowe zostało poszerzone o technologię druku cyfrowego. Doskonale wyposażona baza warsztatowa z życzliwą i służącą pomocą specjalistyczną obsługą oparta jest na świadomym wykorzystaniu kreacyjnych i eksperymentalnych możliwości technologicznych dla tworzenia języka plastycznego tkaniny związanej z ubiorem, wnętrzem i kreacją unikatową.

Jasno określony program studiów w pracowniach na poziomie I-go i II-go stopnia ma na celu wykształcenie studentów, którzy w przyszłości będą funkcjonować zawodowo jako projektanci lub twórczo w dziedzinie tkaniny.

O wysokim poziomie kształcenia w Katedrze świadczą sukcesy absolwentów, którzy z powodzeniem współzawodniczą na rynku zawodowym i artystycznym. Wielu naszych absolwentów to obecnie znani i cenieni projektanci i kreatorzy mody.

Katedra Druku na Tkaninie aktywnie uczestniczy w promocji studentów i absolwentów. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wystaw prac studenckich. Otwarta na krajowe i międzynarodowe kontakty, które owocują uczestnictwem studentów w targach, stażami w zagranicznych korporacjach, domach mody. Studenci zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody, a absolwenci ciekawe oferty pracy. Również na arenie międzynarodowej np.: u Mary Katrantzou, Juliena Macdonalda w Londynie czy Jacoba Schlaepfera w Szwajcarii.

zamknij