Data: 16.11.2023r., 13:00-16:00

Prowadzący: Mateusz Suda

Miejsce: Akademickie Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15, sala 210)

Liczba uczestników: 10-15 osób

Na warsztaty obowiązują zapisy. Do zgłoszenia należy dołączyć portfolio (więcej informacji poniżej)


Ilustracja mody nie musi ograniczać się do kartki papieru i pędzla. Warsztaty ilustracji z Mateuszem Sudąto przestrzeń, gdzie ilustracja zmienia swój bieg twórczy i łączy się z nowy mediami. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje interdyspilnarne podejście do ilustracji mody i zmienić jej bieg, inspirując się marką DUPLO.

Mateusz Suda – projektant graficzny, ilustrator, dyrektor kreatywny, projektant mody i artysta realizujący twórczość w zakresie nowych mediów. Doceniany w świecie mody za energiczną kreskę, eksperymenty z fakturą i kolorem. Współpracował m.in. z takimi markami jak: BoConcept, Orska, Simple, Mohito, Reserved, Arkadius, Asus, Harper;s Bazaar, No.21. Ilustracje jego autorstwa zostały docenione przez domy mody jak: Versace, Moschino, Calvin Klein, Marc Jacobs, Burrbery. Dzieła, które tworzy, z jednej strony charakteryzują się pewną dozą lekkości, z drugiej możemy mówić o energetyzującej, żywiołowej palecie barwnej. Jego prace oscylują wokół tematyki związanej z modą, gdzie zaciera granice pomiędzy sztuką wysoką a popkulturą.

ZAPISY
Na warsztaty obowiązują zapisy, które będziemy przyjmować do 15.11.2023 – decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona!
Do zgłoszenia przesłanego na adres: warsztaty@lodzyoungfashion.com należy dołączyć portfolio (5-10 stron) zawierające własnoręcznie wykonane rysunki żurnalowe (mile widziane rysunki wykonane w różnych technikach: ilustracja, kolaż, 3D).
Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.
W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatów, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy, a w załączniku – portfolio.
Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację warsztatów.