Data: 17 i 18.11.2023r., godz: 9:00-16:30

Prowadzący: dr hab. Rafał Szrajber, prof. uczelni i mgr Michał Kruszyniak wraz z Virtual House

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego (ul. Wojska Polskiego 121), budynek główny, dolne foyer

Liczba uczestników: 36 osób (18 osób dziennie)

Na warsztat obowiązują zapisy (więcej informacji poniżej)


WARSZTATY PODZIELONE SĄ NA TURY:

  • TURA I 9:15-10:45 (6 osób)
  • TURA II 12:00-13:30 (6 osób)
  • TURA III 14:45-16:15 (6 osób)

16:30 – podsumowanie każdego dnia warsztatów

Czy da się przełożyć to co widzimy, dotykamy czy słyszymy na sztukę? Czy jakość, komfort, prędkość można zapisać gestem i formą przestrzenną? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy, wykorzystując narzędzia VR i stworzymy koncepcje strojów i form czy przestrzennych śladów definiujących markę Porsche. Warsztaty poprowadzi dr hab. Rafał Szrajber, prof. uczelni zajmujący się w wirtualnych światach opowiadaniem historii i kształtowaniem opowieści poprzez środowisko i występujące w nich przedmioty czy formy oraz mgr Michał Kruszyniak, zgłębiający tajniki nowych technologii w architekturze i grach wideo.

Warsztaty VR pt. „Kształt Porsche” to innowacyjne spojrzenie na działania ukierunkowane na uwolnienie kreacji z dwuwymiarowej przestrzeni ekranu, kartki czy obrazu do wirtualnego środowiska przestrzennego. Zapis przestrzennej relacji twórcy z tworzoną formą odbywać się będzie z wykorzystaniem środowiska VR i dedykowanego oprogramowania. Podczas warsztatów uczestnik będzie swobodnie mógł przełożyć gest, ruch na formę. Taka relacja pozwoli zrozumieć nie tylko nowe możliwości technologiczne narzędzi, ale także nowy sposób kreacji, jej zapisu i doświadczania. Warsztaty będą skupione wokół trzech zmysłów: dotyku, słuchu i wzroku. To z ich wykorzystaniem powstawać będą kreacje nawiązujące na płaszczyźnie estetycznej czy koncepcyjnej do filozofii marki Porsche. Zanim rozpocznie się samo działanie, uczestnicy warsztatów zapoznają się z produktami marki, doświadczaniem ich i poznają przyświecające ich projektantom wartości. Po warsztatach uczestnicy i obserwujący je będą mogli zobaczyć stworzone dzieła w  formie animacji, a docelowo w przestrzeni wirtualnej.

ZAPISY
Na wykład obowiązują zapisy, które będziemy przyjmować do 16.11.2023 – decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona!
Obowiązuje indywidualny tryb zgłoszeń – z jednego adresu e-mail można zapisać tylko jedną osobę.
Zapisy przyjmujemy mailowo: warsztaty@lodzyoungfashion.com
W tytule wiadomości należy podać tytuł wykładu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.
Wiadomość zwrotna będzie zawierać informację o wprowadzeniu na listę uczestników oraz dokładną lokalizację wykładu.